Benedict Cumberbatch recituje o přestávce každého představení Hamleta báseň o uprchlících

Velikost textu: AAA

15. 9. 2015

Herec Benedict Cumberbatch se rozhodl, že v pauze svého představení Hamlet, zarecituje báseň napsanou somálským uprchlíkem. Svůj přednes také nahrál a vyvěsil na internetu, aby upozornil na rostoucí humanitární krizi v Evropě. Podpořil tím skupinu Crowded House, která vydala znova svůj song z roku 1999 Help is Coming, aby pomohla získat peníze pro fond Save the Children pomáhající dětem uprchlíků ze Sýrie, Iráku a Afghánistánu.

Benedict natočil video v šatně londýnské scény Barbican, kde se objevuje jako Hamlet, v kteréžto roli získává velký obdiv publika i kritiků.

„Nikdo neopouští domov, pokud nejsou jeho domovem ústa žraloka. Člověk utíká k hranicím jen tehdy, když vidí utíkat také celé své město. Musíte pochopit, že nikdo nestrčí děti do loďky, pokud voda není bezpečnější než země,“ recituje Cumberbatch báseň Domov Warsana Shireho.

„Jak lidé sledují z bezpečí svých domovů, jak se tato tragédii rozšiřuje, zatímco naše děti jsou v bezpečí, chceme vám říct, že vás vidíme, slyšíme a že pomoc přichází,“ vzkázal Benedict uprchlíkům vlastními slovy.

Herec hodlá celou báseň recitovat o každé přestávce svého představení Hamleta každý večer do 31. října, kdy bude v roli vystupovat.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související