Elton John se stal obětí ruských šprýmařů. Putin mu skutečně nikdy nevolal

Velikost textu: AAA

18. 9. 2015

Elton John v pondělí 14. září na Instagramu jásal nad tím, že mu zavolal ruský prezident Vladimir Putin a vyjádřil zájem se slavným britským hudebníkem se potkat. John vyzval hlavu Kremlu k dialogu už několikrát, naposledy nepřímo v rozhovoru pro BBC. Hovořit s prvním mužem Ruska chce o právech homosexuálů. Jenže Putin se slavným gayem mluvit nebude. A domnělý telefonát byl ve skutečnosti kanadským žertíkem ruských šprýmařů Vladimira Krasnova a Alexeje Stoljarova.

Rozjásaný Elton v pondělí 14. září na Instagramu vyvěsil Putinovu fotku a napsal: „Děkuji prezidentu Vladimiru Putinovi, že mi dnes zvolal. Těším se na setkání s vámi tváří v tvář, abychom probrali rovnoprávnost sexuálních menšin v Rusku.“

V úterý 15. září ale Putinův mluvčí Dmitrij Peskov vystoupil před novináře a oznámil jim, že Eltonovi prezident nikdy nezavolal.

„Putin nekonverzoval s Eltonem Johnem, a co víc, neobdrželi jsme žádnou žádost o setkání s ním. Prezident je vždy otevřený k diskuzi o lidských právech. Prezident, jsem si jist, je připraven potkat se s Eltonem Johnem, pokud o to požádá,“ oznámil Peskov.

Ve středu 16. září se svět konečně dozvěděl pravdu. Za telefonátem jsou ruští komikové Vladimir Krasnov a Alexej Stoljarov. První si zahrál na Putina, druhý na Peskova. V Rusku je toto duo šprýmařů známo jako Vova a Lexus.

„Alexej umí skvěle anglicky, takže se představil do telefonu jako Dmitrij Peskov a překládal náš rozhovor, já jsem byl Vladimir Putin… Myslíme si, že Putin se nebude chtít, alespoň v blízké budoucnosti, s ním potkat či mu zavolat, ale vyšlo najevo, že Elton John na telefonát čeká, takže ihned uvěřil tomu, že mu fakt volá. Do telefonu nám řekl: ‚Děkuji vám. Dnes jste mi spravil den,‘“ prohlásil Krasnov v rozhovoru pro deník Komsomolskaja Pravda.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související