Joan Collins je zdrcená, její mladší sestru zabila rakovina

Velikost textu: AAA

22. 9. 2015

Spisovatelka Jackie Collins podlehla o víkendu zhoubné rakovině prsu. Mladší sestra herečky Joan Collins přitom bojovala s nemocí šest a půl roku tajně. O zákeřné chorobě věděly jen její dcery, zatímco slavná sourozenkyně se to dozvěděla teprve pár dní před smrtí.

„Byla mou nejlepší přítelkyní. Obdivuji, jak to všechno zvládala. Byla to úžasná, statečná a nádherná osobnost a miluji ji,“ vzkázala dvaaosmdesátiletá Joan magazínu People.

O pět let mladší Jackie má tři dcery, čtyřiapadesátiletou Tracy, osmačtyřicetiletou Tiffany a šestačtyřicetiletou Rory. Ty jediné o rakovině věděly od chvíle, kdy diagnózu potvrdili lékaři.

Pár dní před svou smrtí spisovatelka magazínu People vysvětlila, proč o nemoci neřekla sestře. „Protože by ji to opravdu silně zasáhlo. Měla jsem pocit, že tohle prostě vědět nemusí. Je to velmi pozitivní a společenská osoba, ale nejsem si jistá, že je dost silná, takže jsem ji tím nechtěla zdrtit,“ odpověděla sedmasedmdesátiletá Jackie v pondělí 14. září.

Ještě letos v únoru přišla Jackie se svou sestrou Joan na večírek magazínu Vanity Fair po předávání Oscarů. Byla to spisovatelčina poslední větší společenská událost, po níž se stáhla do ústraní.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související