Bude to hit jako Harry Potter?! Natáčí romány Joanne K. Rowling, které napsala jako chlap

Velikost textu: AAA

24. 9. 2015

I když by díky románům o Harrym Potterovi nemusela Joanne K. Rowling už nikdy v životě ani ťuknout do klávesnice, protože knihy a práva na filmové adaptace jí vynesly stovky milionů, toužila stále psát. Aby obelhala kritiky, kteří by ji neustále škatulkovali, vydala krimi román pod pseudonymem Robert Galbraith. Její identita byla vyzrazena dříve, než si přála. Ale to na úspěchu díla a jeho pokračování nic nezměnilo. Televize BBC teď koupila práva ke všem třem knihám a natočí podle nich mini sérii Cormoran Strike Mysteries – Mystéria Cormorana Strika.

Hlavním hrdinou série bude stejně jako ve všech třech románech Cormoran Strike, který přišel během války v Afghánistánu o nohu. Jako válečný veterán se v Londýně živí soukromou detektivní činností. Coby vášnivé soukromé očko se pouští se vší vervou do případů, v jejichž řešení mu pomáhá sekretářka Robin Venetia Ellacott. Strike však příliš klientů nemá, zato dluhů nepočítaně.

BBC One natočí trojdílnou sérii podle románů Roberta Galbraitha alias J. K. Rowling, Volání kukačky – na kterém scenáristicky bude spolupracovat se Sarah Phelps – a další dvě pokračování Silkworm (Housenka bource morušového) a dosud knižně nevydané Career of Evil – na nichž by se měl scenáristicky podílet Ben Richards.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související