Návrhářka Stella McCartney představila podprsenku pro ženy po amputaci poprsí

Velikost textu: AAA

30. 9. 2015

Návrhářka Stella McCartney tento týden představila světu novou podprsenku pro ženy po mastektomii. Jednak proto, že je říjen britským národním měsícem rakoviny prsu, ale také proto, že její matka Linda před sedmnácti roky na toto onemocnění zemřela.

Stella, dcera slavného Brouka Paula McCartneyho, pojmenovala podprsenku Listening Louise Bra. Použila tedy prostřední jméno své matky Lindy Louise McCartney. Spodní prádlo je růžové barvy s krajkami a předním rozepínáním na zip.

„Chtěli jsme přinést něco ženského a krásného v podprsence, která je stále tabu. S tragickou realitou oboustranné mastektomie souvisí neustále tolik různých emocí, mnoho kultur ji nepřijímá a ženám po ní se dějí příšerné věci fyzicky i emocionálně… Chtěli jsme vytvořit něco, co dovolí ženám mít něco, na co budou hrdé po tomto zákroku, něco, za co se nebudou stydět. Chtěli jsme, aby ty ženy věděly, že můžou být stále velmi ženské, být smyslné, mít všechny věci, které s ženstvím souvisí, že i tato část těla se stále může cítit krásná navenek, stejně jako uvnitř,“ uvedla McCartney.

Podprsenka je sexy, ale také stále velmi komfortní. Má široký spodní pás a prohloubené boky. Výtěžek z prodeje prý bude použit na tři různé organizace věnující se rakovině prsu a její léčbě.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související