Nejlépe placený model světa: I na party jdu vždy v obleku!

Velikost textu: AAA

7. 10. 2015

Nejlépe placený model světa David Gandy si myslí, že muži by se neměli příliš spoléhat na neformální módu. Jemu připadá jako skvělé oblečení naopak to formální. On se tak nikdy neobléká bez rozmyslu a vždy si dá na outfitu záležet, aby tím vyjádřil respekt svému okolí i těm, kdo ho pozvali na akci. Na party či společenské setkání si tak vždy vezme oblek.

„Dnes existuje celá řada předepsaného oblečení, jako London chic nebo evening chic, ale já většinou zůstávám u toho, co znám a v čem se cítím pohodlně, což je oblek. Když jsem před osmi roky začal poprvé chodit v trojdílném obleku na večírky, lidé si říkali: ‚Kdo je ten týpek v trojdílném obleku?‘ Ale dnes je to běžné, protože obleky a kvalitní krejčovina se vrátily do módy. Nikdy člověk nechce přijít na party oblečený nevhodně, takže se raději vyfiknu o něco víc. Někteří lidé si myslí, že je skvělé objevit se na velké události v tričku, ale já to považuji za poněkud neuctivé. Pokud vás někam pozvali, je zdvořilé se obléct dobře. Dodá vám to sebevědomí,“ míní Gandy.

Pětatřicetiletá tvář módních domů Dolce & Gabbana či Hugo Boss prý navzdory své pověsti věnuje úpravě zevnějšku poměrně málo času.

„Znám spoustu lidí, kteří, když se mají připravit na nějakou velkou společenskou událost, tak pracují dva dny se svým stylistou, vybírají outfit a upravují si vlasy, makeup a všechno tohle. To mě rozesmává. Já to dělám naopak. Před poslední akcí, na niž jsem šel, jsem se upravoval pětadvacet minut předtím, než jsem vyšel ze dveří,“ tvrdil David v rozhovoru pro deník The Guardian.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související