Jamie Lee Curtis: Hollywood je velmi krutý byznys

Velikost textu: AAA

12. 10. 2015

Hlasitých kritiček Hollywoodu přibývá. Nerovnost pohlaví vadí Meryl Streep, Gwyneth Paltrow, Cate Blanchett a nově také Jamie Lee Curtis. Hvězda hororu Halloween dokonce tvrdí, že je to přímo krutý byznys. Každá vráska na ženině tváři je tam prý tvrdě trestána, zatímco u mužů se považuje za projev maskulinity a sexappealu.

„Je to velmi krutý byznys. Je ponižující vidět to mediální šílenství, které se objevuje, když někdo zestárne a nevypadá určitým způsobem, jak byli všichni zvyklí, že vypadal. Chci vás ujistit, že já si žiju podle svého. Nechci být nikým trestána a omezována kvůli přirozenému vývoji lidské bytosti,“ zlobila se Jamie Lee, již jako devatenáctiletou dívku proslavil horor Halloween.

Ačkoli vyrostla po boku slavného otce Tonyho Curtise, nikdy prý neměla jeho hvězdné manýry.

„On chodíval do restaurace a pyšnil se tam a pózoval. Pozornost veřejnosti byla velmi důležitá, já to nepotřebuji. Lidé mě poznávají, ano. Ale já mám klidný život,“ tvrdí Curtis.

Jamie Lee přiznává, že je rodinný typ. Raději než natáčení filmů má život doma s manželem Christopherem Guestem a jejich dětmi, osmadvacetiletou Annie a devatenáctiletým Tomem.

„Miluji svého muže, svou bandu žen a své děti. Je to nádherný život,“ pochvaluje si Jamie Lee, kterou teď jako krutou děkanku můžeme vidět v seriálovém komediálním hororu Scream Queens.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související