Velké poprvé pro Meryl Streep: Co oscarová legenda ještě nikdy nedělala?!

Velikost textu: AAA

15. 10. 2015

Pořadatelé mezinárodního filmového festivalu Berlinale oznámili, že roli předsedkyně poroty přijala hollywoodská hvězda Meryl Streep. Nejvícekrát na Oscara nominovaná herečka bude prezidentkou poroty na festivalu, který proběhne příští rok. Pro šestašedesátiletou Meryl je to pocta, prezidentkou bude navíc na šestašedesátém ročníku festivalu. Ve filmové porotě bude ale vůbec poprvé v životě.

Je vzrušující vrátit se na tento festival za jakýchkoli okolností, ale s obrovským potěšením a také očekáváním se těším na svou povinnost porotkyně. Zodpovědět je poněkud znepokojující, nikdy jsem nebyla prezidentkou ničeho, a doufám, že dokážu dostát precedentu nastavenému porotou předchozích let. Jsem vděčná za tu poctu,“ uvedla Meryl v oficiálním prohlášení tisku.

Na Berlinale přijela poprvé v roce 1999 a v roce 2003 dostala Stříbrného medvěda za roli ve filmu Hodiny, stejně jako kolegyně Nicole Kidman a Julianne Moore. Před třemi roky dostala čestné ocenění Zlatého medvěda za celoživotní přínos kinematografii.

„Meryl Streep je jednou z nejtvořivějších filmových umělkyň s největším počtem hereckých tváří. Abychom vyjádřili nadšení z jejího výjimečného talentu, udělili jsme jí Čestného zlatého medvěda pro rok 2012 za celoživotní přínos,“ uvedl šéf Berlinale Dieter Kosslick.

Streep má na svém účtu devatenáct nominací na Oscara a třikrát si pro sošku přišla, dvakrát za hlavní roli.

Meryl je jen o osm měsíců starší než festival Berlinale, který patří vedle Benátek a Cannes k trojlístku největších evropských filmových přehlídek.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související