Manžel Eltona Johna: Vladimir Putin je opravdu příjemný člověk

Velikost textu: AAA

19. 10. 2015

Producent David Furnish, manžel britského zpěváka Eltona Johna, si zřejmě nevidí do úst. Navzdory faktickým důkazům svědčícím proti morálnímu kreditu Vladimira Putina je přesvědčen, že hlava Ruska je „opravdu velmi milý člověk“. A to vše jen proto, že homofobní prezident největší země světa zavolal Eltonovi a prohodil s ním pár zdvořilostních slov.

Elton vyjádřil touhu promluvit s Putinem osobně a probrat s ním otázku sexuálních menšin v Rusku. Země dlouhodobě podněcuje homofobii a přijímá zákony, které homosexuály diskriminují. Britský hudebník chtěl hlavě Kremlu pomoci změnit názor na gaye a lesbičky. Vyzval tak prezidenta k dialogu. Nejdříve toho využili ruští komikové Krasnov a Stoljarov, kteří se za Putina vydávali a Eltonovi zavolali. Byl z toho mediální poprask. Prezident ale nakonec sám skutečně zavolal a omluvil se za chování komiků a naznačil, že je připraven se se zpěvákem potkat.

Dvaapadesátiletý Furnish teď v rozhovoru pro deník The Mirror uvedl: „Putin je milý. On a Elton spolu hovořili po telefonu a Kreml to potvrdil. Teď se snaží nalézt v diáři termín, kdy by mohli mluvit z očí do očí. Může to lidi překvapit, ale já lidi přijímám takové, jak je sám shledám, a on byl po telefonu velmi zdvořilý a milý. Je opravdu velmi příjemný člověk. Krom toho, tady nejde o politiku, nejsem politik, jde tu o humanismus.“

Manželovi Eltona Johna stačí milá, leč falešná slova po telefonu. Rázem přestane vnímat činy.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související