Slavná zpěvačka chodí k psychologovi: Má chorobnou hrůzu z umírání

Velikost textu: AAA

26. 10. 2015

Strachem ze smrti trpí značná část populace, nejvíce se však týká nevyléčitelně nemocných. Zpěvačka Lana Del Rey je ale zdravá jako řípa, přesto má z umírání hrůzu. S chorobnou obavou ze smrti – tanatofobií – se tak třicetiletá Američanka musí pravidelně léčit u psychologa.

„Je pro mě velmi těžké někdy myslet na další dny, když vím, že všichni zemřeme. Něco se poslední tři roky stalo, s mými záchvaty paniky… zhoršilo se to. Vždycky jsem k tomu byla náchylná. Pamatuji si, jak mi byly čtyři roky a zrovna jsem viděla pořad v televizi, kde byla zabita osoba. Otočila jsem se na rodiče a zeptala se: ‚Všichni zemřeme?‘ A oni odpověděli: ‚Ano.‘ A já byla totálně vyděšená! Rozplakala jsem se a řekla: ‚Musíme si pohnout!‘ Byla jsem třikrát u psychologa. Ale nejlépe se cítím, když sedím na židli ve studiu, píšu nebo zpívám,“ svěřila Lana magazínu Billboard.

Na úzkosti je psychika newyorské rodačky bohatá. Krom tanatofobie trpí také selachofobií, chorobnou hrůzou ze žraloků.

„Jsem opravdu jako moje matka, v tom smyslu, že si dělám neustále malé seznamy. Abych se uklidnila. Odměňuju se. Víte, říkám si, když dokončím tohle, pak budu dělat tohle. Tak se pak jdu projít po pláži nebo plavu v oceánu. Chodím si zaplavat, ale sama jsem v šoku, že to dělám. Protože jedna z věcí, která mě hrozně děsí, jsou žraloci,“ dodala Lana.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související