Ian McKellen: Učil jsem se včelařství v nóbl obchodě v centru Londýna

Velikost textu: AAA

8. 12. 2015

Herec Ian McKellen si zahrál stárnoucí verzi nejslavnějšího britského detektiva Sherlocka Holmese. Ten se přitom podle tvůrců snímku věnoval v pokročilém věku včelaření. Z blanokřídlého hmyzu měl britský herec hrůzu. Ale přesto se kvůli roli rozhodl seznámit s úly, rámky a jejich obyvatelkami. Šokovalo ho, když ho kvůli tomu pozvali do luxusního obchodu v centru Londýna.

Režisér Bill Condon trval na tom, že musí Ian včelařit opravdově. Ten to nejprve odmítal, ale pak si to vyžádal rozpočet filmu, který nedovoloval náročné digitální efekty s fiktivními včelkami.

„Tak mi vysvětlili, že je to nezávislý film, což znamená, že je to levný film… Nemůžete mít počítačové obrazové efekty! Tak jsem šel do včelařské školy, která byla velmi módně umístěna ve Fortnum & Mason (luxusní obchod) na Piccadilly. Byl tam chlap, který choval včely, v takových dost luxusních úlech, jak si asi umíte představit. Doufám, že to ty včely aspoň ocení,“ vtipkoval McKellen během debaty v New Yorku.

Britský herec zvládl natáčení bez jediného žihadla a dokonce se dozvěděl, že med značky Fortnum & Mason pochází od včel chovaných v zahradách Buckinghamského paláce. Proto je tak nechutně drahý.

„Takže královskou rodinu denně okrádá o nektar královna z úlu,“ nešetřil McKellen humorem během interview pro deník New York Post.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související