Jennifer Lawrence: Otěhotněla bych v pubertě, kdybych neutekla z Ježíšova domu

Velikost textu: AAA

7. 1. 2016

Herečka Jennifer Lawrence odešla z domova už ve čtrnácti. Vyrůstala v domácnosti, kde slovo Ježíš bylo častější než jméno rodinných příslušníků. Její maminka byla v mládí silně nábožensky založená křesťanka a nepřipouštěla jakékoli debaty o sexu a antikoncepci. Kdyby tak Jennifer nezačala navštěvovat Planned Parenthood (Plánované rodičovství), tak by prý podle svých slov byla těhotná už v patnácti.

„Moje máma byla opravdu velmi nábožensky založená, když jsem byla malá. Ale dnes už tolik není. A já bych vůbec nedostala žádnou antikoncepci, kdybych nechodila do Planned P. Nebývala bych měla možnost dostat kondomy a antikoncepci a všechny tyto věci, které jsem potřebovala jako normální teenagerka, která vyrůstala v Ježíšově domě,“ přiznala pětadvacetiletá oscarová hvězda v rozhovoru pro magazín Glamour.

V listopadu minulého roku jednu pobočku Plánovaného rodičovství v Coloradu napadl ozbrojený fanatik, který je odpůrcem řízené koncepce. Zabil tři osoby a devět zranil. A Jennifer to šokovalo, protože činnost organizace velmi podporuje.

„Je to tak odporné… Není to útok na potraty, je to útok na ženy. Protože PP dělá mnohem více než jen to. Vážně, jakou škodu dělají tím, že lidem dávají antikoncepci, kondomy, dělají stěry děložního čípku a screening rakoviny?“ zlobila se herečka.

Ona sama prý teď žádnou antikoncepci neužívá, protože už mnoho měsíců neměla žádný vztah. A dokonce se cítí jako panna.

„Jsem vybíravá. Zajiskří to jen velmi, velmi vzácně. A pro mě to musí jiskřit. Nic jiného není důležité. Měli byste vidět některé lidi, kteří mně připadají přitažliví. Byli byste v šoku,“ dodala hollywoodská kráska.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související