Vydal album a zemřel. David Bowie podlehl rakovině

Velikost textu: AAA

11. 1. 2016

Zpěvák David Bowie oslavil 8. ledna narozeniny, vydal své poslední album a navždy odešel. Britskému hudebníkovi bylo v pátek devětašedesát a k výročí si nadělil osmadvacáté studiové album. Vydal ho v den svého narození k velké radosti svých skalních fanoušků. Jmenuje se Blackstar a má jazzový nádech, jaký úspěch bude mít album u fanoušků se už bohužel nikdy nedozví. Krátce po vydání svého alba podlehl rakovině.

„Po odvážném osmnáctiměsíčním boji s rakovinou David Bowie dnes pokojně zesnul v rodinném kruhu,” oznámil v pondělí Steve Martin na sociálních sítích. „Bohužel, je to pravda,” potvrdil na Twitteru Bowieho syn Duncan Jones.

David Bowie si velice chránil své soukromí a o jeho nemoci širší okolí nevědělo, o tom že je vážně nemocen se pouze spekulovalo. V květnu 2004 dokonce nedokončil ze zdravotních důvodů svůj koncert.

Bowie, byl držitelem několika prestižních cen za celoživotní dílo, i jeho poslední album Blackstar, kritika vyzdvihla. "Kritikové jsou z alba nadšení a oceňují především Bowieho ochotu stále se pouštět do něčeho nového a riskovat," tenhle poslední komentář si mohl Bowie ještě přečíst...


 

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související