Céline Dion truchlí: V náručí jí zemřel milovaný manžel

Velikost textu: AAA

15. 1. 2016

Zdá se, že leden letošního roku je měsícem odchodu slavných tváří. Po Davidu Bowiem a Alanu Rickmanovi zasáhla smrt také rodinu Céline Dion. Její manžel René Angélil podlehl rakovině, s níž bojoval několik let. Zpěvačka o něj řadu měsíců pečovala, nedávno se přitom vrátila na svou koncertní scénu v Las Vegas a on se začal také věnovat byznysu. Podle přátel kanadské hvězdy tak Angélilova smrt byla šokem i pro samotnou Céline.

Zemřel ve čtvrtek 14. ledna náhle. S rakovinou přitom bojoval od roku 1999, kdy mu nalezli v krku první nádor. V roce 2013 podstoupil další léčbu stejného onemocnění a Céline na čas odešla z Las Vegas, kde pravidelně koncertovala v Cézarově paláci.

„Věděli jsme, čemu čelí, ale měl dobré a měl špatné dny. Očekávalo se to, ale zároveň to nikdo nečekal. Jestli seděl hrobníkovi na lopatě? Ne,“ cituje magazín People ověřený zdroj blízký Céline a jejímu zesnulému manželovi.

Třiasedmdesátiletý Angélil skonal v pracovním zápalu. Poslední týdny se vrátil k byznysu a dokonce se účastnil mítinků.

„Nikdo nebyl připraven na to, že se to stane tento den či týden,“ dodal zdroj.

Dion loni v březnu magazínu People přiznala, že má o manžela strach. „Děsím se, že o něj přijdu. Ale musím sobě, manželovi a dětem dokázat, že jsem silná a jsem v pořádku,“ uvedla zpěvačka.

Céline se do Cézarova paláce po několikaměsíční odmlce, během níž se starala o manžela bojujícího s rakovinou, vrátila ve čtvrtek 27. srpna minulého roku. V rozhovoru pro USA Today naznačila, že se comebacku obávala a že manžel už pomýšlel na smrt.

„První koncert bude křehký. Budou tam chvíle prázdnoty, smíchu, neohrabanosti, rozervanosti. Ale to je podstata návratu, jinak bych prostě jen vydala album,“ svěřila Céline.

Dion nepřestala o svého manžela pečovat a stále pohlížela do budoucnosti s nadějí. Přesto mu slíbila, že jí zemře v náručí.

„Člověku se nakonec můžou rozklepat kolena, ale když někdo, koho milujete, upadne a potřebuje pomoc, není čas na slzy. Potom samozřejmě. Ale teď ještě ne. Někdy chce, abych s ním pronikla do jiné životní situace. Tak se ptám: ‚Jsi vyděšený? Rozumím ti. Mluv o tom.‘ A René mi řekne: ‚Chci zemřít v Tvé náruči.‘ Dobře, v pořádku, budu tam, zemřeš mi v náručí,“ dodala Dion v rozhovoru pro USA Today.

Céline se za Reného provdala před dvaadvaceti roky a mají spolu tři děti. Čtrnáctiletého Reného Charlese a dvojčata Nelsona a Eddyho.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související