Leonardo DiCaprio: Moc rád bych si zahrál Putina, Lenina či Rasputina

Velikost textu: AAA

19. 1. 2016

Leonardo DiCaprio si mohl zahrát řadu slavných mužů. Před dvěma roky odmítl roli Steva Jobse kvůli jiným závazkům. Teď ztvárnil slavného lovce kožešin Hugha Glasse. A kdyby za ním přišli producenti s postavami jako Vladimir Putin, Vladimir Iljič Lenin či Rasputin, rozhodně by neodmítl. Všechny kontroverzní postavy ruské historie ho nesmírně lákají.

„Putin by byl velmi, velmi, velmi zajímavý. Moc rád bych si ho zahrál,“ přiznal hollywoodský herec v rozhovoru pro německý Welt am Sonntag.

S ruským prezidentem se Leonardo osobně potkal, spolupracovali na ekologickém projektu zachraňujícím sibiřské tygry.

„Má nadace poskytla finanční podporu pro několik projektů na ochranu těchto velkých koček. S Putinem jsme hovořili pouze o ochraně těchto úchvatných zvířat, ne o politice,“ svěřil německému deníku DiCaprio.

A kalifornského rodáka prý ruské dějiny velmi zajímají. „Lenin také, to by byla velmi zajímavá role. Moc rád bych si zahrál také Rasputina. Věřím, že bychom měli vytvořit více filmů o ruských dějinách. Rusko zahrnuje mnoho téměř Shakespearovských postav. Pro mě jako herce je to nesmírně zajímavé,“ dodal DiCaprio.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související