George Clooney zaútočil na Oscary: Jste rasisti!

Velikost textu: AAA

21. 1. 2016

Herec George Clooney podpořil afroamerické herce kritizující americkou Akademii filmového umění a věd, která uděluje Oscary. Letos totiž opět mezi nominovanými chybějí zástupci Afroameričanů či Latinoameričanů. Dvojnásobný držitel této ceny souhlasí s tím, že je ostudou ignorovat menšiny a vytvořit seznam dvaceti herců a hereček nominovaných na hlavní a vedlejší výkony jen z řad bělochů.

„Najednou má člověk pocit, že se pohybujeme špatným směrem,“ svěřil magazínu Variety čtyřiapadesátiletý Clooney, podle něhož si nominace zasluhují Will Smith za film Diagnóza: Šampión, Idris Elba za film Beasts of No Nation a také snímky Straight Outta Compton či Creed.

„Myslím, že Afroameričani mají pravdu, že tento obor je dost dobře nezastupuje. Myslím, že mají naprostou pravdu. Když si představíme situaci před deseti roky, Akademie pracovala lépe. Myslím tím, že bylo nominováno mnohem více Afroameričanů. A Hispánci jsou na tom ještě hůř. Musíme se v tom zlepšit. Byli jsme v tom lepší,“ uvedl Clooney s tím, že by měly být zastoupeny všechny menšiny včetně Asiatů a Indiánů.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související