Leonardo DiCaprio dostal "Oscara" za ekologii

Velikost textu: AAA

21. 1. 2016

Herec Leonardo DiCaprio byl letos nominován na Oscara za svůj výkon ve filmu Revenant. Jenže rodák z Kalifornie není jen vynikajícím hercem, ale celý život zasvětil také pomoci planetě a ekologickým projektům. Za to teď v Davosu na Světovém ekonomickém fóru získal ocenění Crystal. Během děkovné řeči uvedl, že na ochranu přírody poskytl ze svých fondů dalších patnáct milionů dolarů – asi 375 milionů korun.

DiCaprio podporuje organizace, které se snaží převést světovou společnost od spotřeby uhlí, ropy a plynu k alternativním zdrojům energie.

Jednoduše nemůžeme dovolit chamtivosti velkých společností uhelného, ropného a plynařského průmyslu určovat budoucnost lidstva. Tyto entity s finančními zájmy snažící se zachovat destruktivní systém popírají klimatickou změnu a dokonce i zakrývají důkazy o ní. Už toho bylo dost. Vy to víte lépe. Svět to ví lépe. Historie jim položí vinu za tuto devastaci k nohám. Naše planeta nemůže být zachráněna, pokud nenecháme fosilní paliva v zemi, kam patří. Před dvaceti roky jsme tento problém popsali jako závislost. Dnes už ale máme možnosti, jak tuto závislost ukončit,“ prohlásil DiCaprio.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související