Elton John: Správně jsem měl umřít na AIDS jako Freddie Mercury

Velikost textu: AAA

3. 2. 2016

Elton John dnes otevřeně hovoří o osmdesátých letech, kdy byl nezřízeně promiskuitní a závislý na drogách. Žil prý život ponořený pouze do sebe a drogové závislosti. Diví se tak dodnes, že se tehdy nenakazil virem HIV a nezemřel na AIDS jako jeho kolega Freddie Mercury.

Život osmašedesátiletého hudebníka změnil případ osmnáctiletého Američana Ryana Whita, který se nakazil krevní transfuzí a zemřel na následky AIDS v roce 1990.

„V každém případě bych tu neměl být. Měl bych být mrtvý, zakopaný šest stop pod zemí v dřevěné bedně. Měl jsem se nakazit virem HIV v osmdesátých letech a zemřít v devadesátých, jako Freddie Mercury. Nebo jako Rock Hudson. Žil jsem do sebe ponořený a závislý život a lidství rodiny Whiteových mě tehdy zasáhlo jako blesk. Pokaždé od té doby, s každým projektem, projevem a charitativní akcí, pokaždé, když potkám někoho, kdo žije s HIV, navštívím kliniku nebo se pomazlím s dítkem, které se narodilo bez HIV, posiluje to ve mně to, že být součástí něčeho většího, než je jen já, dává životu skutečný smysl,“ uvedl Elton v rozhovoru pro magazín Winq.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související