Předběhli Hollywood: DiCaprio dostane konečně Oscara!

Velikost textu: AAA

8. 2. 2016

Možná že Leonardo DiCaprio nedostane Oscara ani po letošní nominaci, kterou si vysloužil za roli ve filmu Revenant Zmrtvýchvstání. I kdyby 28. února odešel z udělování cen americké Akademie filmového umění a věd bez sošky, doma se mu třicet centimetrů vysoká postava z pravého zlata a stříbra stejně bude blyštit. Vyrábějí ji jeho oddaní fanoušci z východosibiřské republiky Sacha neboli Jakutska.

Občané tohoto člena Ruské federace se rozhodli vzdát hold svému idolu ve zlatě a stříbře. Sbírají šperky a zlomkové zlato a stříbro, které roztaví a nechají z něj odlít sošku muže držícího tradiční jakutský pohár na třech nožkách.

Velikost sochy bude ovlivněna množstvím darovaného kovu, už teď je ale jasné, že bude větší než třicet centimetrů. Kampaň vyhlásil sochař Nikolaj Čoččasov a nazval ji Oscar Leo! Zatím vyrobil jen prototyp z hlíny, podle něhož vytvoří formu na odlévání sošky ze směsi drahých kovů.

Soška je téměř identická s postavou Oscara. Místo meče ale drží pohár. „Protože je ten film formou masové zábavy, je zaměřený na široké masy, věříme, že diváci mají právo mu předat tuto cenu,“ uvedla Taťjana Jegorovová v rozhovoru pro TV Jakutsk.

Občané Jakutska pozvali herce také na návštěvu. Ale radí mu, aby přiletěl až v létě. V současnosti jsou totiž průměrné denní teploty v zemi hluboko pod bodem mrazu.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související