Tenhle slavný chlapák se rozbrečel od papeže. Proč?!

Velikost textu: AAA

9. 2. 2016

Britský herec Joseph Fiennes měl ve středu 3. února možnost potkat se s papežem Františkem. Týden před popeleční středou byl přijat na oficiální audienci s hlavou katolické církve a setkání s argentinským pontifem jeho hereckou emocionalitou tak hnulo, že se v Apoštolském paláci ve Vatikánu rozplakal.

Joseph v Římě propaguje svůj nový film Risen, v němž se objevuje po boku Toma Feltona. Ve snímku pátrá po těle Ježíše Krista, které krátce po ukřižování zmizelo z jeho hrobky.

Fiennes vzal na audienci svou manželku a jejich dvě dcery.

„Snažil jsem se udržet si klidnou tvář, ale rozplakal jsem se jako dítě. Nevím, čím to bylo, ale ten člověk je tak opravdový!“ svěřil Joseph v rozhovoru pro britský deník The Guardian.

Současného papeže si prý váží především proto, že se vzdal pompy v dnešním světě povrchnosti a drží si duchovní autentičnost.

„Líbí se mi, co představuje. Mám pocit, že je to něco skutečného v moderním světě. Je to muž, který si sám nosí kufr. Je to muž, který odmítl všechnu pompu a ceremoniál. Vzdal se toho… Líbí se mi, že se nebojí zpochybňovat, zvláště v dnešním světě. Myslím, že je úžasné, jak představuje opravdovost, která k lidem promlouvá. Je to významný muž, je hluboce napojený na duchovní úrovni,“ míní Fiennes.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související