Emma Thompson naštvala Brity: Jste šediví bručouni!

Velikost textu: AAA

17. 2. 2016

Herečka Emma Thompson zamířila do Berlína na filmový festival a rozpovídala se tam s novináři. Ti se jí mimo jiné ptali, zda by v referendu hlasovala pro vystoupení své vlasti z EU, nebo chtěla v tomto evropském uskupení setrvat. A ona odpověděla, že rozhodně by chtěla v EU zůstat, protože její země je šedivý ostrov s bručounkou náladou. To ale naštvalo britské politiky.

Veselá a usměvavá Emma prý přirovnala svou zemi k „drobnému maličkému mraky sevřenému deštivému koutu Evropy… dorty vyplněnému šedému ostrovu s náladou bručounů.“ A proto by v EU rozhodně chtěla zůstat.

„Je to vždycky neskutečně znepokojivé, když vidíme nějakou hvězdu, jak naši zemi sráží. Jsme mnohem víc než tohle!“ zlobil se britský poslanec Steve Baker v rozhovoru pro britský Huffington Post.

Emmu, která však hovořila s nadsázkou a humorem sobě vlastním, odsoudil také Nigel Farage, šéf Strany nezávislosti Spojeného království. Není divu. Jeho snahou po mnoho let je Británii vytrhnout z EU.

Dalším z těch, kdo Thompsonovou sprostě napadl na Twitteru, je britský poslanec Stewart Jackson, který požaduje odchod Británie z EU.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související