Julianne Moore bojuje za gaye: Mít rodinu je základní lidské právo!

Velikost textu: AAA

19. 2. 2016

Herečka Julianne Moore prý nesnese diskriminaci. A tak se stala mluvčí gayů a lesbiček v jejich boji za právo mít děti a rodinu. Podle hollywoodské hvězdy je to základní lidské právo, které nemůže žádná vláda či skupina lidí komukoli upírat. A hlasitě se postavila také za italské homosexuály, jejichž země jim zatím v tomto ohledu rozhodně nevychází vstříc.

Aby měl každý svou rodinu, to je záležitost lidských práv. Každý jedinec by měl mít právo mít svou rodinu,“ prohlásila pětapadesátiletá hvězda na festivalu v Berlíně, kde o italských homosexuálech a jejich boji za rovná práva hovořila.

Podle Julianne jsou homosexuálové stále velmi málo ukazováni ve filmech. Ona hrála lesbičku za svou kariéru prý jen pětkrát.

„Natočila jsem asi šedesát filmů. A hrála jsem… Nevím, kolik homosexuálních postav, pět? To znamená, že homosexuální postavy jsou stále málo zastoupeny v kinech, když si vezmeme, jak veliká komunita homosexuálů je. Dříve to bylo tak, že když byla postava homosexuální, byla to podstata příběhu. Dnes je jejich sexuální orientace jen jejich sexuální orientací,“ věří Moore.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související