A je to tady: Dojde si dnes Leonardo DiCaprio pro Oscara?!

Velikost textu: AAA

28. 2. 2016

Poprvé v historii máme možnost sledovat přímý přenos z předávání nejslavnějších filmových cen - OSCARŮ. Z neděle na pondělí ve 2:30 nám 88. udílení cen akademie zprostředkuje Česká televize. Slavnostní večer bude moderovat komik Chris Rock.

Nejvíce nominací získal Revenant "Zmrtvýchvstání" (12), hned za ním je "Šílený Max: Zběsilá cesta" (10) a "Marťan" (7). Všechny tři filmy jsem viděl a musím říct, že Marťan mě zrovna moc nebavil.

Tenhle rok prostě patří Revenantu. Každý je zvědavý jestli Leonardo DiCaprio dostane svého prvního Oscara. 5 nominací neproměnil, tak doufám, že letos prolomí smůlu a prestižní sošku získá.

Kromě již zmíněné trojice filmů bude o Oscara za nejlepší film bojovat ještě:

Sázka na nejistotu

Hvězdně obsazené drama podle skutečné události. Velký balík na Wall Street vydělá Brad Pitt, Christian Bale, Ryan Gosling a Steve Carell.

Most špiónů

Film Stevena Spielberga z období studené války s Tomem Hanksem v hlavní roli.

Brooklyn

Příběh se odehrává v 50. letech, kdy mladá dívka odjíždí z Irska, aby poznala velký svět jménem New York.

Room

Filmové zpracování knižního bestselleru Emmy Donoghue Pokoj.

Spotlight

Film podle skutečných událostí, ve kterém reportéři amerického deníku The Boston Globe, odhalí obrovský skandál zneužívání dětí v katolické církvi.
Nechápu, jak film nominovaný na Oscara za loňský rok se do našich kin dostane až 7. dubna.

Mezi nejlepší filmy se nedostala "Dánská dívka" (o které jsme zde taky psali), ale Eddie Redmayne je za hlavní roli nominován stejně jako jeho herecká partnerka Alicia Vikander za vedlejší roli.

Možná si říkáte, že vám tady chybí Quentin Tarantino a jeho Osm hrozných. Bohužel byl nominován jen za kameru, hudbu a herečku ve vedlejší roli.
Za zmínku jistě stojí film "V hlavě", který má sošku za nejlepší animovaný film na 99,99% jistou. Navíc bude bojovat o druhou v kategorii nejlepší původní scénář.

Rok 2015 nebyl vůbec špatný. Troufnu si říct, že tenhle rok bude ještě lepší. Buďte u toho společně s námi i nadále.

Více filmových zajímavostí najdete na stránce Kultovní filmy.

Autor: Vojta Malčánek

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související