George Clooney napadl Donalda Trumpa

Velikost textu: AAA

1. 3. 2016

Herec George Clooney napadl Donalda Trumpa. Samozřejmě jen slovně. Ale obvinil ho z populismu a prohlásil, že jeho vlast se před prezidentskými volbami nachází v jakémsi šílenství. Nemá však strach, že by po volbách došlo k naplňování Trumpových šílených výroků. Naopak prý dobře ví, že se vše zase rychle uklidní.

„Je to volební cyklus a máme tendenci procházet jistým šílenstvím. Představa, že tato xenofobní fašistická teorie, že vykážeme muslimy z naší země nebo že vyžneme dvanáct milionů Mexičanů zpět dolů za hranici a postavíme stěnu, kterou zaplatí, nic z toho se nestane. Tato země to neudělá. Všechny tyhle kecy tu budou ještě nějaké dva nebo tři měsíce, ale nakonec všechno to šílenství skončí a my začneme mluvit o vážných tématech,“ prohlásil Clooney v rozhovoru pro Sunday Telegraph.

A nebojí se prý ani v případě, že Trump volby vyhraje. „Jsem si velmi jistý, že nakonec bude záležet na důležitých tématech,“ je přesvědčen.

O politiku se teď hollywoodský herec zajímá díky manželce Amal Alamuddin, slavné britské advokátce specializující se na lidská práva.

Nestýkáme se se spoustou slavných lidí. Končí to spíš tak, že se stýkáme se spoustou politiků. Moje manželka dostala prezidenta Našída z domácího vězení na Maledivách poté, co byl zatčen pro politické důvody, on přišel a pozdravil nás. Méně se stýkáme s hvězdami a více s lidmi, s nimiž ona i já pracujeme v jiných částech našich životů,“ dodal George.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související