Richard Gere smutní. Můžou za to bezdomovci!

Velikost textu: AAA

2. 3. 2016

Richard Gere si myslí, že západní společnost a zvláště ta americká je příliš sobecká, takže naprosto selhává v péči o ty méně privilegované. Šestašedesátiletá hollywoodská hvězda praktikující mnoho let buddhismus, je velmi smutná z toho, že se lidé bojí bezdomovců a společnost jim odmítá pomoci.

Bydlení je nejdůležitější věc, pokud chceme kohokoli zapojit zpět do společnosti. To je můj smysl pro chápání já… který bude přetrvávat a bude poněkud důležitý s ohledem na lidi kolem mě. Jsem velmi zarmoucený, že jsme všichni tak sobečtí, že nepomáháme jeden druhému tak, jak bychom měli,“ uvedl Richard v rozhovoru pro deník The Observer.

Gere v rámci své nadace pomáhá lidem bez domova už více než deset let.

„Žiju v New Yorku už od svých dvaceti. Všichni máme své bezdomovce ve svém bloku. Pak najednou zmizí a kdo ví, co se jim stalo. Může to být velmi široké spektrum důvodů. Není to jen psychická nemoc. Ale lidé mají tendenci je vnímat velmi jednolitě. To je jedním ze selhání sociálních služeb, kde si lidé myslí, že jedno měřítko padne všem. Ale je tu nepřeberné množství příběhů, které dovedly tyto lidi na ulici,“ dodal Gere.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související