J. K. Rowling potvrdila: Fantastická zvířata budou trilogie

Velikost textu: AAA

4. 3. 2016

Spisovatelka J. K. Rowling prozradila, že její román Fantastická zvířata a kde je najít bude mít dvě filmová pokračování. Chystá tedy trilogii, jejíž první díl byl už zfilmován v hlavní roli s Eddiem Redmaynem. Nicméně dílo Harry Potter a Prokleté dítě jako film nevznikne a jedná se pouze o divadelní hru.

Eddie Redmayne se poprvé jako Newt Scamander představí ve Fantastických zvířatech letos na podzim. Do čtyř let by v kinech měla být také obě pokračování. Rowling to potvrdila ve chvíli, kdy vyvracela fámy, že Prokleté dítě bude rovněž zfilmováno.

Fantastická zvířata se odehrávají ve dvacátých letech minulého století, tedy o sedmdesát let dříve než Harry Potter nastoupil do Bradavic.

„Prokleté dítě je divadelní hra o dvou aktech, bude se odehrávat o devatenáct let později. Bude teprve vydána. Není to žádný příběh předcházející Harrymu Potterovi,“ tvrdí Joanne K. Rowling.

Na Twitteru pak dále vysvětlila: „Doslechli jste se to špatně, Prokleté dítě je divadelní hra. Fantastická zvířata nicméně skutečně budou tři filmy!

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související