Richard Gere přirovnal Donalda Trumpa k fašistovi!

Velikost textu: AAA

7. 3. 2016

Herec Richard Gere je dlouhodobě hlasitým podporovatelem amerických demokratů. Ale poprvé se prý musí velmi ostře vyhradit proti republikánskému kandidátovi na prezidenta USA. Donalda Trumpa ve svém ostrém projevu přirovnal k italskému fašistovi Benitu Mussolinimu.

Trump má přitom docela dobré vyhlídky, že do úřadu hlavy Spojených států skutečně usedne.

„Tady máme chlapa, co je zřejmě Mussolinim. Jak je možné, že lidé podporují tohoto člověka?... Je to demagog, klaun… ten člověk říká, vyřeším za vás vaše problémy. Je jedno jak. Postarám se o to,“ děsil se Gere v rozhovoru pro britský Evening Standard.

Zděšení nad rostoucí popularitou Trumpa vyjádřily také další hollywoodské hvězdy, mimo jiných třeba Whoopi Goldbergová, Samuel L Jackson, Jennifer Lawrenceová či George Clooney.

„Je to nechutné, je těžké si představit, že někdo takový může být prezidentem Spojených států. Je to naprosto nekompetentní člověk na všech úrovní, které si člověk vybaví u takové pozice a autority, která má být inspirací pro lidi, takže si nemyslím, že jím bude. Každý se děsí toho, že by k tomu mohlo dojít. Jedena hollywoodská hvězda se však Trumpa nebojí, přestože je zděšena z jeho názorů, a tou je George Clooney, ten si je jistý, že republikánský kandidát volby nevyhraje,“ dodal Gere v interview pro BBC.

Clooney v interview pro The Guardian na Trumpovu adresu nešetřil ostrými slovy: „Je to oportunista. Teď je to fašista, xenofobní fašista.“

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související