Šokující tajemství Alžběty II.: Říká si "Prasátko" a miluje sprosťárny!

Velikost textu: AAA

18. 3. 2016

Britská královna Alžběta II. v dubnu tohoto roku oslaví devadesáté narozeniny. Je nejdéle vládnoucí panovnicí britských národních dějin a předčila už i královnu Viktorii, jejíž čokoládový dort jí pečou každý rok v dubnu k soukromé oslavě narozenin. Deník The Mail se snaží odhalit na královnu, která proslula dokonalým vystupováním během své čtyřiašedesátileté vlády, pikantní střípky z jejího soukromí. A tak teď píše o tom, že si Alžběta říká Miss Piggy (Slečna Prasátko) kvůli starému rodinnému žertu.

A vědí to i její zaměstnanci, kteří jí k šedesátým narozeninám věnovali blahopřání s obrázkem loutky Miss Piggy. Prý se začala smát, až jí tekly slzy. „Napadlo mě tehdy, no, všechny nás přece vyhodit nemůže,“ svěřil deníku šestasedmdesátiletý kočí Alfred Oates, který Její královskou výsost vozí už sedmapadesát let v slavnostním kočáře.

Královna si Missy Piggy říká kvůli fotkám, na nichž prý sama sobě postavičku připomíná. „Ach, Philipe, podívej přece! Mám svou Miss Piggy tvář,“ svěřila jednou Alžběta při sledování záběru svému manželovi. Její větu zachytily uši příbuzných a zaměstnanců a přezdívka už ji neopustila.

Ač to nevypadá, královna se směje ráda a často. Na veřejnosti plní funkci monarchy bez chybičky a nikdy neponíží důstojnost svého majestátu. Ale jinak se s chutí uchechtne kdečemu. Třeba když se pokazí mše, nebo, a to jí dělá radost obzvlášť velikou, když před ní její přátelé z nejvyšších aristokratických kruhů ztratí svou důstojnost a klejí jako dělníci z ulice.

K narozeninám, ty devadesáté oslaví 21. dubna tohoto roku, jí musejí upéct čokoládový dort královny Viktorie. Každý rok stejný. Dopřává si ho v den svého výročí, které veřejně slaví až v červnu.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související