Sporné očkování? Robert De Niro zakázal dokument odhalující pravdu!

Velikost textu: AAA

31. 3. 2016

Herec Robert De Niro sliboval, že na filmovém festivalu Tribeca nebude chybět dokument Vaxxed odhalující zákulisí očkování vakcínou MMR a zpochybňující její nezbytnost. Snímek je ostře kritizován výrobci vakcín, kterým podrývá ekonomické zájmy. A přestože De Niro původně tvrdil, že se nenechá cenzurovat, nakonec lobby farmacie podlehl a film na festivalu zakázal.

„Mým záměrem při promítání tohoto snímku bylo poskytnout příležitost pro konverzaci o tomto problému, který je hluboce osobní pro mě i mou rodinu. Ale po prozkoumání během posledních dní s týmem z festivalu Tribeca a dalšími lidmi z vědecké komunity nevěříme, že přispívá k diskuzi tak, jak jsem doufal,“ uvedl De Niro podle magazínu Hollywood Reporter.

Dokument ostře napadá farmaceutický průmysl a odkrývá některé jeho praktiky při vývoji vakcín i demagogické strašení lékařů a laické veřejnosti hrozbami různých chorob. Důvod? Vakcíny jsou drahé a plošné očkování znamená obrovské příjmy pro jejich výrobce.

„Festival se nevyhýbá nebo nebojí kontroverze. Nicméně máme obavy o určité věci v tomto filmu, které nám brání ho vysílat v programu Festivalu. Rozhodli jsme se ho tak odstranit z programu,“ uvedl dále De Niro.

Autorem dokumentu je bývalý gastroenterolog a medicínský vědec Andrew Wakefield, který od roku 1998 upozorňuje na to, že vakcína MMR způsobuje autismus. Studii původně otiskl prestižní lékařský magazín Lancet, který ji ale později – pod tlakem farmaceutických firem – zpochybnil.

Dvaasedmdesátiletý De Niro má osmnáctiletého syna Elliota postiženého autismem.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související