Zpěvák skupiny ABBA chce šmírovat všechny sousedy!

Velikost textu: AAA

1. 4. 2016

Hudebník Björn Ulvaeus ze skupiny ABBA žádá, aby evropští politikové výrazně zapracovali na bezpečnostních opatřeních ve městech Starého světa. V překladu to podle něj znamená miliony kamer v ulicích evropských metropolí. Ačkoli kamerový systém znamená menší soukromí pro občany, musíme podle Ulvaeuse tuto daň zaplatit za větší bezpečí před extrémisty a teroristy.

„Sebevražedným útokům v Bruselu by se dalo předejít, kdyby belgická bezpečnostní policie nebyla bohužel tak neschopná,“ uvedl Ulvaeus v rozhovoru pro Svenska Dagbladet.

V interview kritizoval také evropské politiky pro neschopnost spolupráce při potírání terorismu. Jemu se líbí představa ústřední databáze, která by monitorovala pohyb potenciálních extremistů a zločinců přes hranice. Sedmdesátiletý hudebník by také rád měl v Evropě mnohem více bezpečnostních kamer.

„Jistým způsobem jsem já sám, pokud se pamatuji, vždy žil pod dohledem sledovacího zařízení. Pokud nám bezpečnostní kamery můžou pomoci při boji s islamisty, říkám, po osobních zkušenostech, bez výhrad ano, měli bychom jich spoustu instalovat,“ dodal zpěvák.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související