Ringo Starr zrušil koncert. Kvůli gayům!

Velikost textu: AAA

15. 4. 2016

Ringo Starr zklamal své fanoušky v Severní Karolíně, zrušil jim slibovaný koncert, který tam měl zahrát a zazpívat v červnu. Jenže odmítá vystupovat v zemi, která schvaluje homofobní zákony nařizující mimo jiné transsexuálním osobám, aby používaly toalety shodné s jejich fyzickým pohlavním, nikoli pohlavní identitou. Zákon HB2 je podle člena bývalé skupiny Beatles nepřijatelným zlem.

Ringo měl koncertovat v Amfiteátru Koka Booth 18. června.

„Ringo Starr zrušil své vystoupení v Severní Karolíně na protest proti zákonu HB2. Jako Bruce Springsteen a další umělci i Ringo stojí společně s nimi v boji proti bigotnosti opatření HB2,“ píše pořadatel koncertu na svém webu.

„Je mi líto, že zklamu své fanoušky v této oblasti, ale musíme se jasně postavit proti této nenávisti. Šiřte mír a lásku,“ prohlásil britský hudebník.

„Tento zákon otevírá dveře diskriminaci všude omezováním protidiskriminačního práva jdoucího proti lidem na základě jejich sexuální orientace či pohlavní identity,“ píše dále Ringův mluvčí.

„Jak je smutné, že tito lidé mají pocit, že tato skupina lidí nemá právo být bráněna,“ dodal Starr.

„Vše, co potřebujeme, je láska,“ zpívá Beatles. A stejný vzkaz připsal Ringo ke svému vysvětlení, proč v Severní Karolíně nevystoupí.

Zákon HB2 nejenže omezuje transsexuály ve výběru toalety, ale sexuálním menšinám obecně kupříkladu znemožňuje žalovat zaměstnavatele či kohokoli jiného kvůli diskriminaci na základě sexuální orientace a pohlavní identity.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související