Robert De Niro tvrdí: Můj syn je autista kvůli očkování

Velikost textu: AAA

15. 4. 2016

Herec Robert De Niro schválil v programu Mezinárodního filmového festivalu Tribeca také snímek Vaxxed dokumentující to, jak vakcinace kojenců způsobuje autismus. Na poslední chvíli film z promítání stáhl. Nicméně teď prohlásil, že navzdory tomuto kroku on a jeho rodina jsou stále přesvědčeni, že právě vakcína vyvolala u jeho syna Elliota autismus.

Dvaasedmdesátiletý herec má osmnáctiletého Elliota s manželkou Grace Hightower. Ta tvrdí, že během noci po vakcíně došlo u jejího chlapce k totální proměně.

„Vakcíny jsou pro určité lidi, kteří jsou citliví, nebezpečné,“ začal opatrně Robert v rozhovoru pro televizní pořad Today. „Nikdo o tomto ale nechce zcela viditelně mluvit, nebo řeknou, že to řešili a že je to uzavřené téma, ale evidentně není. Bude tu spousta lidí, kteří přijdou a řeknou, že se jim během noci po očkování dítě změnilo. Já jsem to viděl, měl jsem něco udělat a neudělal. Je za tím opravdu něco víc, věřte mi!“ dodal De Niro.

Ačkoli snímek Vaxxed nakonec z programu Festivalu Tribeca stáhl, teď vyzval veřejnost, aby se na dokument podívala. „Myslím, že ten film je něco, co by lidé měli vidět. Byla tu silná odezva, kterou jsem neprozkoumal, ale udělám to. Nechtěl jsem začít ovlivňovat festival způsobem, který dobře neznám. Ale rozhodně na tom filmu něco je. Já jako rodič dítěte, které má autismus, se o to zajímám a chci znát pravdu. Nejsem proti očkování obecně, ale chci bezpečné vakcíny. Něco se tady děje, je tady problém, který lidé neřeší,“ dodal herec.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související