Chris Hemsworth: Byl jsem na pokraji smrti!

Velikost textu: AAA

19. 4. 2016

Herec Chris Hemsworth prý zažil stav blízký smrti. Dvaatřicetiletý Australan se vydal do Himalájí a vystoupal příliš vysoko, takže nedostatek kyslíku vyvolal kolaps jeho organismu. Horskou nemoc prý málem nepřežil, ale zachránila ho manželka Elsa Patakyová, již tam doprovázel.

„Dostávali jsme se výš a výš a skončili jsme čtyři tisíce metrů nad mořem. Aklimatizujete se každé dva dny. Přijdete na jedno místo a vaše tělo se přizpůsobí nedostatku kyslíku a tak dále, a jdete výš a výš. Podívali se na mě a říkají, odveďte ho z hor. A začali mi píchat injekcí různé věci, abych se vyrovnal s nedostatkem kyslíku. Patrně, kyslík v mých plicích, další fází byl kyslík v mém mozku a pak, dobrou noc. Neseděli bychom dnes tady. Kdo to monitoroval? Všichni ostatní se tomu přizpůsobili, aklimatizovali, z nějakého důvodu jsem to ale nezvládl,“ svěřil Chris v rozhovoru s Jimmym Kimmelem.

Horská nemoc se projevuje také tak, že mozek přestane fungovat řádně a člověk se chová trochu jako cvok.

„Pomalu jsem upřímně začal svým způsobem přicházet o rozum… Prostě jsem byl naprosto iracionální, přehnaně citlivý na naprosto triviální druh hloupostí,“ dodal Hemsworth.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související