Prince byl šest hodin mrtvý, než ho našli ve výtahu

Velikost textu: AAA

24. 5. 2016

Zpěvák Prince už neměl nejmenší šanci na záchranu, když ho ve výtahu v jeho domě v Minnesotě nalezli zdravotníci. Tělo bylo šest hodin bez známek života daleko za hranicí oživitelnosti. Podle minnesotského deníku Star Tribune je to jedna z informací, kterou vyšetřovatelé dosud přísně tajili. Podle všeho tak hvězda skonala ve výtahu tedy před čtvrtou hodinou ranní.

Prince nalezli bez známek života v jeho domě v Paisley Park v Minnesotě a v 9.43 dopoledne zavolali na tísňové číslo pro pomoc. Tělo objevili jeho asistent Meron Berkure a dlouholetý přítel Kirk Johnson. Za pětadvacet minut poté už svět věděl, že je zpěvák mrtvý.

Sedmapadesátiletý hudebník zemřel 21. dubna, a přestože je výsledek pitvy dávno hotový, svět se ho dozví až na podzim. Soud na jeho zveřejnění vydal embargo kvůli vyšetřování podezření z cizího zavinění smrti.

Zatím se ví jen to, že v krvi zpěváka byla před smrtí vysoká koncentrace léku Percocetu, který je silným sedativem a anestetikem. Opiátem si prý Prince tišil chronické bolesti, jimiž trpěl. Po jeho smrti také vyšlo najevo, že byl HIV pozitivní, ale kvůli jehovistické víře odmítal léčbu, takže se u něj rozvinula choroba AIDS.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související