Umírají babička Madonniny dcery žadoní: Chci vidět svou vnučku!

Velikost textu: AAA

7. 6. 2016

Třiasedmdesátiletá Lucy Chekechiwa je chudnou obyčejnou ženou z Malawi. Jedna z jejích vnuček se ale díky adopci stala naopak jednou z nejslavnějších Malawijek. Osmiletou Mercy James totiž v roce 2009 adoptovala zpěvačka Madonna. Slibovala tehdy sice, že dívku neodtrhne od biologické rodiny a jejích kulturních kořenů, ale slovo prý nedrží. Chekchiwa si stěžuje, že Mercy nebyla v Malawi už několik let.

Chekechiwa teď médiím svěřila, že je vážně nemocná a brzy možná zemře. Pokud tak popová královna Mercy nepřiveze za ní do Malawi brzy, už se nikdy živé neshledají.

„Madonna se mnou nekomunikuje a nechápu proč. Přivezla Mercy do Malawi, ale navštívily mě. Proč nepřijela a nepotkala se se mnou? Bolí mě z toho srdce,“ stěžovala si Chekechiwa v rozhovoru pro deník The Mirror.

„Mercy nikdy nebyla upírána či skrývána její minulost a kořeny, navštěvuje Malawi každý roky a učí se o svých kořenech, navštěvuje také přátele a rodinu. Nepřesné příběhy o Mercyině adopci neublíží nikomu víc než právě jí,“ uvedla Madonnina mluvčí.

Třiasedmdesátiletá Malawijka Lucy Chekechiwa žije v Thondwe asi pětašedesát kilometrů od města Blantyre. Mercyina matka zemřela jen pár dní po porodu. Madonna dívku adoptovala v roce 2009. Předtím ještě v manželství s Guyem Ritchiem ve stejné zemi adoptovali chlapce Davida. Popová královna má také dva biologické potomky, devatenáctiletou dceru Lourdes a patnáctiletého Rocka.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související