Paul McCartney přiznal: Býval jsem rasista

Velikost textu: AAA

7. 6. 2016

Hudebník Paul McCartney přiznal, že ne vždy byl humanistou a veganem, který se snaží posunout lidskou společnost k lepšímu šířením filantropických ideálů a cestou ochrany přírody a zvířat. V mládí vyznával rasistické názory, k čemuž ho prý formovalo prostřední, v němž vyrůstal.

Třiasedmdesátiletý zpěvák žil v dělnické třídě v Liverpoolu. A tato společenská vrstva čtyřicátých a padesátých let jiná etnika britských kolonií mezi sebou zrovna nevítala. Při hovoru o černoších, asiatech a jiných národnostech se mluvilo běžně velmi rasisticky.

„Když jsem byl děcko, byl jsem rasistou, aniž jsem si to uvědomoval. Bylo naprosto normální používat jistá slova, která bych dnes rozhodně nevypustil z úst,“ přiznal Paul v rozhovoru pro magazín Event.

McCartney v roce 2015 natočil song All Day s rapperem Kanyem Westem, Allanem Kingdomem a Theophilem Londonem. V textu West často opakuje slovo negr, což prý mnozí američtí černoši kritizovali.

„Lidé jako Oprah (Winfreyová), která je v tomto trochu konzervativní, nám říkala, neměli byste to dělat, ani černoši by to neměli používat. Já jsem odpověděl, jo, ale to je Kanye! A on hovoří o městské generaci, která to slovo používá s naprosto odlišným významem,“ dodal McCartney.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související