Anne Hathaway kopíruje Angelinu Jolie! V čem?

Velikost textu: AAA

17. 6. 2016

Herečka Anne Hathaway se zapojila do dobročinných aktivit OSN a vedle Angeliny Jolie či Cate Blanchett se stala vyslankyní dobré vůle Spojených národů. Hvězda filmu Ďábel nosí Pradu bude po světě propagovat rovnost pohlaví a práva žen. Především v těch zemích, kde jsou ženy stále znevýhodňovány či ponižovány na úkor mužů.

„Považuji za poctu a je pro mě inspirací, že mám příležitost přispět k rozvoji rovnoprávnosti pohlaví. Došlo k výraznému pokroku v této oblasti, ale je na čase, abychom společně zvýšili intenzitu našeho úsilí a zajistili konečného dosažení skutečné rovnosti,“ prohlásila Hathaway po oficiálním jmenování.

Náměstkyně generálního tajemníka OSN a výkonná šéfka pro ženské otázky Phumzile Mlambo-Ngcuka pak jmenování herečky vysvětlila takto: „Jmenování Anne je načasováno takto, protože Ženy OSN tento rok velmi tvrdě posilují pozitivnější nastavení a praktické přípravy na pracovištích, které tvoří a podporují rovnoprávnost žen. Stereotypy, které brání otcům odejít z práce a pečovat o dítě jsou zastaralé pozůstatky modelu otců jako chlebodárců a nemají v dnešním světě co pohledávat.“

Třiatřicetiletá Anne však na funkci ambasadorky příští týdny čas mít nebude. Před dvěma měsíci porodila syna Jonathana, jemuž věnuje veškerý čas.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související