Olympijský skokan do vody přiznal: Neumím plavat!

Velikost textu: AAA

20. 6. 2016

Olympijský skokan do vody Tom Daley se pár týdnů před olympiádou v Riu rozhodl šokovat. Podobně jako před třemi roky připravil fanouškům šok s nečekaným odhalením homosexuality, rozhodl se teď přiznat k překvapivému faktu své sportovní kariéry. Přestože od patnácti skáče do vody a získal i olympijské medaile, je naprosto mizerný plavec.

„Můžete si také myslet, že miluju plavání, ne? Opravdu většinu času trávím ve vodě nebo pod hladinou, takže by to byla rozumná domněnka. Ale tady je mé odhalení. Jsem příšerný plavec. I když se potápím od patnácti, stále mi přijde zázračné, jak lidé můžou vydržet na hladině při překovávání padesátimetrového bazénu. Už vůbec nechápu, jak přeplavou kanál. Pokud byste mě viděli v bazénu, zřejmě bych tam dost zápasil,“ přiznal dvaadvacetiletý sportovec v pořadu Volvic Touch Of Fruit.

Ale to není jediná potíž, která Toma od plaveckých bazénů odhání. On má totiž krom toho všeho ještě alergii na chlórovou dezinfekci užívanou ve většině krytých bazénů světa.

„Přiznal jsem, že nejsem zrovna nejlepší plavec. Ale mám také alergii na chlór! Musím se vždy ihned osprchovat, jakmile vylezu z bazénu, abych nedovolil chlóru vysušovat mou pokožku, protože mě může opravdu hodně podráždit. Možná jsem olympijský skokan do vody, ale nejsem přirozeně žádné vodní dítě,“ svěřil Tom deníku The Sun.

Loni se britský olympionik zasnoubil s hollywoodským scenáristou Dustinem Lancem Blackem.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související