Lady GaGa vtipkovala s Dalajlámou. O čem?

Velikost textu: AAA

29. 6. 2016

Zpěvačka Lady GaGa už několikrát hovořila o tom, že jí v životě hodně pomáhá transcendentální meditace a dýchání. Praktika vycházející z duchovních cvičení buddhismu tak byla jedním z témat, které americká hvězda rozebírala na setkání s Dalajlámou. Ten jí věnoval dvacet minut svého času a také několik pohledů na soucit s druhými.

Setkání se čtrnáctým nejvyšším duchovním učitelem tibetského buddhismu GaGa živě přenášela na Facebooku. S Dalajlámou se potkala na konferenci v Indianapolisu.

„Jsem jednaosmdesátiletá osoba s poměrně mnoha zkušenostmi. Mám mnohem více zkušeností, než máte vy,“ žertoval Dalajláma s GaGou, která hbitě reagovala slovy: „Možná jste to nevěděl, ale jsem mnohem starší než vy.“

Jsme sociální zvíře, takže budoucnost jedince záleží zcela na společnosti. Když se stane tragická událost, nevyhýbejte se jí, ale podívejte si na ni z hlubšího a širšího hlediska. Uvidíte více pozitivních a šťastných věcí, když se podíváte zeširoka. Když se díváte příliš zúženě, bude to pro vás nesnesitelné. Ale když se podíváte zeširoka, uvidíte v tom i pozitivní věci,“ radil Dalajláma k řešení negativních společenských událostí.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související