Tenistka Maria Sharapova. Po dopingu začne studovat

Velikost textu: AAA

29. 6. 2016

Ruská tenistka Maria Sharapova dopovala. V lednu letošního roku měla výsledky testů na zakázané látky pozitivní, a tím pádem se na dva roky vyřadila z vrcholné sportovní kariéry. Všechno zlé je ale k něčemu dobré. Získala tím totiž prostor konečně rozvinout své akademické vzdělání. A míří na jednu z nejprestižnějších univerzit planety. Podnikání a byznys začne navštěvovat od podzimního semestru na Harvardově univerzitě v Massachusetts.

Nechápu dobře, jak se to stalo, ale ahoj Harvarde! Nemůžu se dočkat, až tam začnu studovat tento program!“ jásala Maria na svém profilu na Twitteru.

Pětinásobná šampionka Grand Slamu byla v lednu pozitivně testována na přítomnost Meldonia v krvi. Tuto látku užívala před Australian Open, aniž prý ale tušila, že je zakázaná. Mezinárodní tenisová asociace jí na dva roky zakázala soutěže.

Sharapova se vymlouvala na to, že užívala lék Mildronate zvyšující výkonnost sportovců ale netušila, že jeho účinnou látkou je stejná jako u léku Meldonium. Ačkoli Asociace uznala, že nepožila doping záměrně, stejně ji na dva roky suspendovala.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související