Rihanna vyzvala fanoušky, aby nehráli Pokemon Go. Co jí vadí?

Velikost textu: AAA

27. 7. 2016

Rihanna není vůbec nadšená z pokémonů, kteří se vplížili do životů mladých lidí během posledních týdnů. Hra Pokemon Go ji přivádí k šílenství, protože její fanoušci ji hrají i během koncertu. Osmadvacetiletá rodačka z Barbadosu tak vyzvala přítomné na své show v Lille, aby odložili telefony a přestali se věnovat stupidní hře společnosti Nintendo.

„Nechci vás vidět, jak si píšete s přítelem či přítelkyní. A nechci vás vidět, jak chytáte pokémony na této zatracené věci,“ vyzvala Rihanna přísně své fanoušky.

Ze hry Pokemon Go není nadšená jen americká zpěvačka, vadí také režisérovi Oliveru Stoneovi. Především kvůli kontroverznímu bezpečnostnímu riziku. Hra totiž leze do soukromí uživatelů nepatřičnou měrou. Stone tvrdí, že zneužívá intimní informace pro komerční zájmy velkých společností.

No otázku v San Diegu, kde propagoval svůj nový film Snowden, jak vnímá bezpečnostní rizika aplikace Pokemon Go, Stone odpověděl: „Není to vůbec vtipné. Co se tu děje, je nová míra invaze. Zisky jsou ohromné pro takové organizace jako Google. Investovaly ohromné jmění do vykrádání dat, co si kupujete, co máte rádi, jak se chováte. Je to něco, co lidé nazývají špionážním kapitalismem. Budete svědky nové formy, upřímně, robotické společnosti. To je to, co nazývají totalitářstvím.“

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související