Bradley Cooper podpořil Hillary Clinton. A republikáni zuří

Velikost textu: AAA

1. 8. 2016

Američtí republikáni opět dokázali, že jsou v jistém smyslu omezení a nevzdělaní. Spojují si totiž filmové role herců s jejich politickým přesvědčením v soukromém životě. Bradley Cooper se loni objevil v roli nejlepšího odstřelovače v dějinách USA, který podporoval republikány a prezidenta George W. Bushe. Jenže ačkoli Chrise Kyla alias Ďábla z Ramádí zahrál věrohodně, v soukromém životě tento herec aktivně podporuje demokraty. Není divu, že se tak teď objevil na sjezdu demokratů a podpořil nominaci Hillary Clinton do voleb prezidentky USA. Jenže republikáni to považují za zradu a zuří.

Na sociálních sítích se objevují tisíce útoků na Bradleyho, který Hillary mimochodem podporuje už od roku 2008. Je také hlasitým podporovatelem Obamovy sociální politiky známé jako Obamacare.

Cooper v roce 2014 v režii Clinta Eastwooda natočil film o Chrisi Kyleovi, členovi americké námořní jednotky Navy S.E.A.L., jenž je považován za nejlepšího odstřelovače v dějinách USA.

„Všichni jsme teď viděli Bradleyho Coopera, který hrál Chrise Kyla ve filmu natočeném na motivy knihy Americký odstřelovač napsané samotným Ďáblem z Ramádí, na demokratickém sjezdu. Jsem zděšený a extrémně zklamaný,“ píší republikáni na Twitteru.

Mám seznam celebrit, které podporují socialismus. Odmítám jim dát jediný dolar. Tento k nim přibyl. Bojkotujte je všechny,“ píše další republikán.

Jiní Američané si z běsnění republikánů utahují a považují to za projev omezenosti.

„Lidé jsou šílení, že má Bradley Cooper jiné politické přesvědčení než role, kterou hrál, což dokazuje, že musíme více investovat do vzdělávání,“ shrnuje za mnohé uživatel Twitteru.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související