Znetvořená Renée Zellweger stále popírá, že prošla plastikou. Věříte jí?!

Velikost textu: AAA

8. 8. 2016

Herečka Renée Zellweger zuří. Novináři se opět pustili do jejího obličeje, který vypadá nepřirozeně napjatě a strnule. Sedmačtyřicetiletá představitelka Bridget Jonesové ale odmítá, že by podstoupila jakoukoli plastiku, a tvrdí, že ji štvou dvojí měřítka při posuzování mužů a žen.

„Bulvární fámy o operaci očí nejsou podstatné, ale staly se katalyzátorem pro zapojení se do současné legitimní zpravodajské činnosti o sebepřijetí a ženách, které podléhají tlaku společnosti, že musejí stárnout a vypadat ve svém věku určitým způsobem. Ne, že by to byla něčí věc, ale nerozhodla jsem se změnit si obličej a nemám operaci očí. Tento fakt nemá opravdu žádný význam pro nikoho, ale že ta možnost sama o sobě byla diskutována i mezi respektovanými novináři a stala se veřejnou konverzací je znepokojujícím zobrazením zmatených médií a fixace společnosti na fyzickou stránku člověka,“ zlobí se Renée.

Rodačka z Texasu se teď objevuje ve třetím filmu o Bridget Jones, která také neustále bojuje se sebevědomím a sebepřijetím.

„Není žádným tajemstvím, že historicky byla hodnota žen posuzována podle vzhledu. Ačkoli jsme se vyvinuli, abychom si uvědomili, jak významně ženy přispěly k úspěchu celé společnosti, a považujeme za samozřejmost, že ženy určují standardy v celé říši vysoce profilových pozic a vlivných postů, zůstávají tu přesto dvojí měřítka, která snižují náš přínos, a jsou znovu podporována v existenci negativní konverzací, která vstupuje do našeho vědomí každý den jako podivná zábava. Příliš hubená, příliš tlustá, projevuje svůj věk, lepší jako bruneta, celulitická stehna, facelift skandál, plešatí, tlustý pupek nebo zadek? Ošklivé boty, ošklivá chodidla, ošklivý úsměv, ošklivé ruce, ošklivé šaty, ošklivý smích… Výsledný vzkaz je pro mladou generaci a snadno ovlivnitelné osoby problematický a bezpochyby přináší celou myriádu důsledků souvisejících s konformitou, předsudky, rovnoprávností, sebepřijetím, šikanou a zdravím,“ svěřila dále Zellwegerová deníku Huffington Post.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související