Kujón Johnny Depp šetří na daních. Peníze pro exmanželku posílá přímo charitě!

Velikost textu: AAA

29. 8. 2016

Herec Johnny Depp je vyčůránek. Při rozvodovém vyrovnání s exmanželkou Amber Heard slíbil, že jí vyplatí sedm milionů dolarů. Ona celou částku věnovala dobročinné organizaci pomáhající obětem domácího násilí a dětské nemocnici. A Depp teď přišel s tím, že peníze pošle přímo organizacím. Heard ho obvinila z toho, že tak činí jen proto, aby si mohl zkrátit daně. Do přiznání totiž tak může uvést, že daroval charitě sedm milionů dolarů. Podle ní by v tomto případě měl organizacím vyplatit čtrnáct milionů dolarů.

Amber se rozhodla své vyrovnání s Johnnym rozdělit na dva díly. Polovinu věnovala Dětské nemocnici v Los Angeles a druhou Americké unii občanských svobod. Depp poslal zmíněným organizacím šeky ve jménu své bývalé choti a slíbil, že jim celkem ve splátkách pošle 3,5 milionu dolarů každé. Tím pádem si tyto částky ale bude moci odpisovat z daní a vlastně platí své bývalé jen polovinu.

Podle Heard by tak měl Depp darovat čtrnáct milionů dolarů, aby skutečnou platbou bylo oněch sedm milionů.

„Pokud si Johnny přeje změnit podmínky vyrovnání, musíme naznačit, že dozná plnou částku darováním čtrnácti milionů dolarů, které se po odečtu z daní a budou pak rovnat oněm sedmi milionům dolarů, které slíbil vyplatit Amber. A také musíme zdůraznit, že by měl zaplatit ihned celou částku a nikoli ve splátkách během několika let. Cokoli jiného je jasným pokusem Johnnyho právních zástupců Laury Wasserové a Patti Glaserové snížit skutečnou platbu jejich klienta na polovinu pod zástěrkou nového zájmu o dobročinnost, což předtím nikdy nepodporoval,“ uvedla mluvčí Heard v rozhovoru pro média.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související