Colin Firth: Nechápu, proč ženy šílejí kvůli Darcymu z Pýchy a předsudku

Velikost textu: AAA

7. 9. 2016

Herec Colin Firth dostal dvakrát v životě příležitost zahrát si pana Darcyho. Poprvé v seriálu Pýcha a předsudek – ve filmové verzi obsadili producenti do této role Matthewa Mcfadyena – a podruhé ve filmu Deník Bridget Jonesové a jeho pokračováních. Oscarovou hvězdu si ale spojují ženy z celého světa právě s Darcym z období anglického romantismu, což on sám nechápe. Postavu, která mu přinesla slávu a uznání a díky níž začal být obsazován do velkofilmů, osobně rád nemá.

„Ženy jsou k němu přitahovány a mě to velmi překvapuje,“ uvedl pětapadesátiletý britský herec k postavě z pera Jane Austenové.

„Jane Austenová psala o ženách velmi dobře, ale o mužích z jejich pohledu psát nedokázala, a když si vezmu roli Darcyho, zdálo se mi, že byl příliš panovačný a upjatý a zakazující, takže jsem nevěděl, co u něho mám hrát, krom toho, že jsem se celou dobu pouze mračil,“ dodal Colin.

V minisérii ale Darcyho nakonec ztvárnil podle scénáře a nesnažil se ani trochu dodat mu přitažlivost. Ale nějak se to celé zvrtlo.

„Nemusel jsem přemýšlet nad tím, jak mu dodat šarm, jak jsem ho viděl, tak jsem jen stál a všechny nutil, aby mě nenáviděli… pak se stala ta podivná věc, kdy ho lidé začali mít rádi, což jsem ani trochu neočekával! Je to dvacet let, co jsem ho hrál, ale pořád tomu nerozumím,“ svěřil Firth deníku The Mail.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související