Manželka George Clooneyho zastupuje sexuální otrokyni ISIS

Velikost textu: AAA

14. 9. 2016

Amal Clooney se spojila s Iráčankou Nadiou Muradovou a hodlají společně žalovat ISIS ze zločinů proti lidskosti. Manželka hollywoodského herce George Clooneyho bude zastupovat Muradovou u Mezinárodního trestního soudu v Haagu. Murad byla sexuální otrokyní poté, co fanatici z ISIS zavraždili její rodinu. Nakonec se jí podařilo utéct do Německa a dnes pracuje jako vyslankyně dobré vůle při OSN pro oběti obchodu s lidmi.

Murad přežila genocidu Jezídů (nemuslimské etnicko-náboženské skupiny) v srpnu 2014, během níž zemřela celá její rodina a 300 dalších občanů její obce na severu Iráku. Dnes se chystá k Mezinárodnímu trestnímu soudu, aby tam žalovala ISIS za sebe a tisíce žen týraných jako sexuální otrokyně ze zločinů proti lidskosti.

Právě Amal Clooney jí má pomoci dostat džihádisty k soudu v Haagu a také je tam pomoci odsoudit ze zločinů proti lidskosti.

Murad byla nominována na Nobelovu cenu míru a pracuje při OSN jako vyslankyně dobré vůle pro oběti obchodu s lidmi.

Nadia musela pohlížet na to, jak psychopati z ISIS zavraždili šest jejích bratrů a matku a odvlekli její sestry, neteře a sestřenice – mnohé nezletilé – do Mosulu, kde je opakovaně znásilňovali a týrali. Po třech měsících se jí podařilo utéct do uprchlického tábora a poté dostat do Německa.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související