Manželka George Clooneyho žaluje teroristy: Jde mi o život!

Velikost textu: AAA

21. 9. 2016

Advokátka Amal Clooney, manželka slavného hollywoodského herce George Clooneyho, se rozhodla hnát k Mezinárodnímu trestnímu soudu v Haagu všechny vůdce islámského teroristického hnutí ISIS. Ačkoli riskuje život, tvrdí Clooney, že nemůže jinak. „Je to má práce,“ svěřila v americkém televizním pořadu Today Monday, kde vystoupila se svou mandantkou Nadiou Murado, která byla sexuální otrokyní ISIS. „Stydím se jako lidská bytost za to, že ignorujeme jejich křik o pomoc,“ dodala Clooney na adresu tisíců žen, které trpí jako sexuální otrokyně.

Podle Clooney není možné ISIS pouze bombardovat, ale jejich ideologii je nutné soudit a odsoudit. Protože právě zvrácenou nelidskou ideologii skrývající se za extrémní islám je třeba jednou provždy odsoudit a zakázat.

Nadia pochází z etnické menšiny Jezídů z Iráku. Když jí bylo devatenáct, ISIS vyvraždila vesnici i její mužské příbuzné a ženy odvlekla do sexuálního otroctví. Nadia často přicházela o vědomí, když ji dva muži opakovaně znásilňovali nejhrubším způsobem. „Nedokážu si představit nic horšího, co může jedna lidská bytost učinit druhé,“ uvedla Clooney.

Nadia Murado dokázala ze sexuálního otroctví po třech měsících hrůzostrašného znásilňování utéct. Dostala se až do Německa, kde získala azyl. Dnes pracuje pro OSN jako vyslankyně dobré vůle pro oběti sexuálního násilí.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související