Saúdská princezna bude šéfovat arabské verzi magazínu Vogue. Má na to?

Velikost textu: AAA

22. 9. 2016

Arabský svět bude mít svůj Vogue a jeho Annou Wintour bude saúdská princezna Deena Aljuhani Abdulazíz. Jednačtyřicetiletá matka tří dětí vyrostla v Rijádu, ale od dětství hltala západní módní časopisy a dnes patří k nejlépe oblékaným ženám planety.

V roce 1998 po letech strávených v Londýně se svatbou s princem Abdulazízem bin Fahdem bin Nassírem bin Abdulazízem stala princeznou a členkou královské rodiny Saúdské Arábie. Sama se věnuje návrhářství a má dva vlastní butiky značky D‘NA, ale letos má začít pod jejím vedením vycházet Vogue Arabia.

Ve světě módy je známa jako ambasadorskou kultur a stylů mezi Východem a Západem. Ve své vlasti podléhá přísným zákonům oblékání, ale prý jí to vůbec nevadí. „Ráda nosím vhodné oděvy superstylovým způsobem,“ tvrdí princezna.

„Arabský svět má 250 milionů žen. Jsou jisté věci, které arabskou zkušenost sjednocují, a existují i rozdíly napříč tímto regionem, ale já je znám, a jsou určité parametry, které jsou chápány napříč kulturami. Nahota je urážlivá stejně jako náboženská symbolika,“ uvedla šéfredaktorka Vogue Arabia k tomu, jak hodlá magazín vést.

Jedná se už o dvaadvacátou národní edici časopisu. První číslo vyjde příští rok na jaře.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související