Daniel Radcliffe: Ani oholená hlava mi nezajistí soukromí

Velikost textu: AAA

26. 9. 2016

Herec Daniel Radcliffe si musel oholit hlavu kvůli roli ve filmu Imperium. Sedmadvacetiletý představitel Harryho Pottera si liboval, že mu konečně dají fanoušci pokoj v ulicích měst. Jenže navzdory drastické změně vizáže ho poznávali stejně. A tak si žádné anonymity při procházce na veřejnosti vůbec nemohl užít.

„Bohužel vyholení hlavy mě vůbec neučinilo méně poznatelným. Myslel jsem si, že tomu tak bude, ale bohužel se to neprojevilo. Vlasy mě trochu zakrývají a myslím, že bez vlasů jsem jen dvojice velikých očí a lidé mě poznají přes ty oči, takže to nefunguje,“ přiznal Daniel.

Se ztrátou soukromí a neustálým pronásledováním má problémy. Daniela také dlouho štvalo, že v něm všichni pořád vidí Harryho Pottera. Několik posledních let věnuje setřásání této role ze svého profesního i soukromého života veliké úsilí. A snaží se o to občas dost urputně. Třeba lamentováním v rozhovorech nebo přijímáním podivných rolí. Ve filmu Švýcarák z tohoto roku hraje prdící mrtvolu, s níž se trosečník Hank odmítá rozloučit, aby nebyl na opuštěném ostrově „sám“.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související