Michelle Williams jako slavná zpěvačka, kterou zabil heroin

Velikost textu: AAA

12. 10. 2016

Lauren Joplin vydala knihu o své slavnější sestře Janis. Nazvala ji Love Janis a producent Sean Durkin se do publikace ihned zamiloval. Rozhodl se podle ní natočit film a několik měsíců už hledá pro představitelku legendární zpěvačky vhodnou herečku. Janis Joplin si podle všeho nakonec zahraje Michelle Williams.

Janis zemřela na předávkování heroinem v roce 1970. Lauren pak využila její soukromé korespondence, v níž líčí svou cestu slávy od hraní po barech po zahájení hudebního festivalu Woodstock, k napsání biografie. Janis také během svého krátkého života tvrdila, že alkohol a heroin podporovaly její tvořivost.

Dopisy Joplin byly použity také v dokumentárním snímku Amy Berg zvaném Janis: Little Girl Blue, který měl premiéru loni.

Role v hrané biografii nabízeli Renée Zellweger (u níž ale nekoresponduje věk), Pink či Amy Adams. Ačkoli i Michelle už má šestatřicet a přežila Joplin tedy o devět roků, zdá se být producentům nejvhodnější jak kvůli podobnosti fyzické, tak díky mladistvé vizáži a pěveckému nadání.

Snímek se má zabývat posledními šesti měsíci života Janis Joplin, během nichž natočila svou poslední desku Pearl.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související